Lyžařské areály a střediska, aktuální sněhové podmínky i-Skiservis

InfoČesko

Přihlášení
Login
Heslo


PO STOPÁCH PIVA - PIVNÍ TURISTIKA

Pokud jste milovníci piva a zajímá vás i něco víc, než kde se čepuje, pak máme pro vás pár tipů za čím se vydat.

RADEGAST

Nejznámnější pivo, s kterým se v těchto krajích setkáte, je RADEGAST, který se vaří v pivovaru v Nošovicích. Radegast však nezůstal znám jen v tomto regionu, naopak si PIVOVAR RADEGAST získává příznivce v celé republice. Můžete si zajít na naučnou stezku PRAMENY ŘEKY MORÁVKY, jejíž jedna informační tabule se věnuje tématu "Voda z Morávky - základ výroby piva RADEGAST". Zajímavé je také spojení piva a cyklistiky. Pivovar Radegast připravil cyklotrasu v podhůří Beskyd BESKYDY RADEGAST CYKLOTRACK okolo Žermanic.


Každoročně v září pořádá pivovar pro své příznivce oslavy piva Radegast akci Radegast den. Neopakovatelná atmosféra akce pod beskydskými vrcholky láká každoročně desítky tisíc lidí. Našlapaný hudební program, chlapské soutěže, adrenalinové zážitky a skvělé pivo včetně tradičního nefiltrovaného ležáku, který vaří nošovičtí sládci pouze u příležitosti Radegast dne. To jsou důvody, proč je oslava piva Radegast naprosto mimořádnou akcí, která patří k největším v Moravskoslezském kraji.


A co se říká v hospodě U Veličků pod Lysou horou, kde čepují pivo Radegast?

"To pívečko Nošovické
to je boží dar
Kdo ho pije u Veličku
Omládne o sto jar ..."


V hospodě U Veličků by se měl zastavit každý kdo Beskydy navštíví, neb "nebyl v Beskydech, kdo nebyl U Veličků". Na 1.máje se tady tradičně slétájí čarodějnice. Stylová beskydská dřevěnice (r. 1825) je obklopena horskými loukami a je zde krásné posezení s výhledem na Lysou horu, údolí Satiny a Malenovice. Zavírací doba je neomezena - dokud se lidé baví.

MINIPIVOVARY

Neváhejte ochutnat netradiční piva. Jeden z minipivovarů je v Dolním Sklenově, místní části Hukvald. Byl založen v roce 2003 a výroba kvasnicového piva tohoto rodinného pivovaru vystačí na uspokojení návštěvníků restuarace u minipivovaru.


Ve Frýdku-Místku se pivo pouze vaří, ale jejich produkt světlý filtrovaný ležák Arthur’s můžete ochutnat v restauraci Na sýpce v Dobré nebo v Bašce.


Od roku 2005 funguje Městský minipivovar ve Štramberku na náměstí, kde se vaří světlý nefiltrovaný ležák (kvasničák) "Trubač", jehož název zvolili místní obyvatelé. Sortiment minipivovaru v dubnu 2006 tvořilz piva: 11% světlá, 12 % světlá, 11% tmavá, 12% tmavá a na velikonoce speciály: 13 % tmavá a švestkové pivo pod názvem “Valašské trnkové pivo”. Po objednání si můžete tento Městský pivovar prohlédnout (556 813 710; 724 356 285).


Klasické přírodní nepasterované Pivo BON valašského minipivovaru Zašová ochutnáte v několika restauracích ve Valašském Meziříčí, v Rožnově a Frenštátě. Společnost BONVER CZ, s. r. o. zahájila výrobu v roce 2004. Pokud přijdete do Zašové, tak pivo nemáte kde ochutnat, pouze uvidíte pivovar.


Rodinný Minipivovar Valášek Vsetín působí od roku 2002, v jejich vlastní restauraci můžete ochutnat pivo znamenité chuti : kvasnicový ležák světlý a kvasnicový ležák tmavý. Pivovar najdete při výjezdu z centra Vsetína směrem na sídliště Jasenka.


Rodinný minipivovar Vaněk & Vaněk Kopřivnice je místo kde otec a syn Vaňkových dali vzniknout kopřivnickému ležáku s názvem Lašský vulkán. Od roku 2004 se pivo točí na několika místech v Kopřivnici a okolí. Pravidelně je Vulkán k dostání ve známé kopřivnické restauraci zvané Žába. Jednu dobu se prodával Lašský vulkán také na chatě na Javorníku, tady jej ale nedávno vystřídalo Freudovo pivo, z nového pivovaru v Příboře.


Specialitou je čepovaný pravý Guinness v irské stylové restauraci a hospodě Jiný svět ve Frýdku-Místku.

TIPY

Pivní lázně v Beskydech
výjimečná procedura - koupel s přísadami, ze kterých se vaří pivo, s léčivými účinky a regenerace organismu na lůžku z ovesné slámy.
Lašské pivní kúpele - Štramberk
provozované na štramberském náměstí č. 7 a vkomponované relaxačního komplexu společně se solnými jeskyněmi, navazují na místní lázeňskou tradici..
Pivovar Lomňan v Horní Lomné
Všechny varianty piva se vyrábějí v hotelovém pivovaru z vlastního zdroje beskydské vody a pečlivě vybraných přísad. Pivo není pouze jednou z položek na nápojovém lístku v pivnici a baru, ale tvoří i nedílnou součást wellness služeb v podobě koupelí.


O projektu | Kontakty | Ceník reklamy | Zákaznická zona | Ochrana osobních údajů | Doporučujeme

Průvodce Českem - InfoČesko.cz | InfoJeseníky.cz | inPhoto počasí

Copyright (C) 1998-2020 its Beskydy, s.r.o., Všechna práva vyhrazena. Používá Gate.NET v3.16b
Doporučujeme: Lyžování Beskydy, Javorníky, Hostýnské vrchy | Ubytování Frenštátsko | Ubytování Valašsko - Javorníky - Vsetínské vrchy | Ubytování Slezské Beskydy | Ubytování Frýdecko-Místecko | Ubytování Hostýnské vrchy | Last Minute Beskydy | Chalupy Beskydy | Beskydy bez bariér | Koupání v Beskydech | Horská služba Beskydy